Brno, 2005

Zpět na výpis turnajů

V sobotu 18.6.2005 se uskutečnil první ročník turnaje italských týmů v sálové kopané. Město bylo vybráno Brno a tělocvična na Vinařské ulici. Nakonec se sešlo celkem 16 fanoušků, kteří přisli reprezentovat tyto kluby: Juventus, AC milan, Inter Milan a AS Roma. Hrálo se každý s každým a jeden zápas trval 16 minut. Turnaj začal něco málo po dvanácté hodině. Hrálo se za velkého vedra a ve špatných klimatických podmínkách...

AC MILAN - AS ROMA 1:5
Rossoneri odehráli první zápas proti AS Roma. Hned od začátku bylo vidět, že římané se na turnaj dobře připravili. Totti v tomto zápasu zachytal skvěle a Sportovec vše dirigoval z obrany a řídil hru i v útoku. Milánská obrana nehrála vůbec dobře a byla potrestána celkem pětkrát. Římané zaslouženě vyhráli vysokým rozdílem 5:1. Čestný úspěch červenočerných zaznamenal v závěru zápasu zaznamenal Jarda, ale to už Roma kontrolovala hru. Bohužel milanisti museli hrát hned další zápas a na výkonu to bylo vidět hlavně v závěru zápasu. Soupeř byl Juventus.

AC MILAN - JUVENTUS 4:6
Rossoneri brzi prohrávali 2:0. Juventus se vrhl na Milan hned od začátku. Dobře hrál hlavně Alessio. Po dvou obdržených brankách se ale vrátili rossoneri do hry brankou Jardy. Poté ale opět uřádovali černobílí a dostali se až do vedení 4:1. To už pro Milan vypadalo hodně špatně. Poté začal v milánském dresu řádit ale Petr a svými třemi brankami zápas vyrovnal a zdramatizoval zápas. To však bylo ze strany ACM vše. Juventus měl v závěru více sil a nakonec vyhrál zaslouženě 6:4.

AC MILAN - INTER 6:2
Poslední zápas odehráli rossoneri po pauze proti Interu a konečně se chytli. První poločas skončil 5:0 pro AC Milan. Opět to dobře střílelo hlavně Petrovi, ale i Jarda a Sportovec skorovali. Druhý poločas se už jen dohrával a po konečném hvizdu svítil na ukazateli výsledek 6:2. Takže ani v tomto derby se Interu nepodařilo městského rivala porazit. Serie vítězství Milana nad Interem pokračuje! Shrnuto a podtrženo AC Milan skončil na turnaji třetí ze ziskem 3 bodů. Pohár pro vítěze putuje do AS Roma, který porazil až v prodloužení Juventus 4:3. Velké poděkování patří všem přítomným za skvělé strávené sobotní odpoledne.