Riva del Garda, 2014

Zpět na výpis turnajů

Fotbalový tým hájící již po několikáté barvy našeho fanklubu, přijal koncem srpna tohoto roku pozvání k účasti na turnaj fanklubů AC Milan konaného v italském městě Riva del Garda. Našemu rozhodnutí jet však předcházela složitější debata. Přeci jen - jet reprezentovat náš fanklub do Mekky fotbalu s přihlédnutím k vzdálenosti, či termínu vyžadující vzít si volno v práci a také k nezbytným nákladům pro každého člena výpravy z toho vyplývajících, to všechno muselo býti vzato v potaz....

Zvítězila však vášeň pro AC Milán umocněná skvělým dojmem z průběhu nedávného srazu V Revišťském Podzámčí. Jedno auto ze Slovenska druhé z České republiky tedy v pátek 12.9 ve 4:00 respektive v 5:00 vyrazila na dlouhou cestu směr Itálie. Cestu mírně komplikovaly dlouhé kolony a také objem nákladu Slávkova auta, v jehož zavazadlovém prostoru si hověly tři sudy s pivem. Ale pro členy našeho fanklubu je každá překážka výzvou, takže kolem šesté večer jsme šťastně dorazili do cíle.

V sobotu konaného turnaje se účastnilo 12 týmů rozlosovaných do 4 skupin. Naše squadra měla ve skupině za soupeře MC TRENTO a loňského finalistu SMART TEAM. I díky tomuto losu byla naše cesta k splnění si našeho předsevzetí – postupu ze skupiny, od počátku velmi složitá. K prvnímu utkání jsme nastoupili proti MC TRENTO. Tento soupeř nás převýšil ani ne tak fotbalovostí, ale sehraností, zkušeností a téměř stoprocentním využitím příležitostí. Výsledek 1:4 v náš neprospěch nebyl zcela vypovídající, ale byl daní položenou za naši nesehranost. Pevně věřím tomu, že narazit na MC TRENTO v průběhu turnaje, bodovali bychom. Hodinu a půl na to nastal náš zápas pravdy. Druhý ve skupině. Loňské finalisty jsme v něm potřebovali porazit minimálně o dvě branky. Byl to vpravdě nesnadný úkol. Ale chlapci se ho zhostili neskutečným způsobem. Takové nasazení jsem od nich neočekával. Ještě tři minuty před koncem jsme vedli 2:1. Naše odhodlání bohužel pokazil druhý gól v naší síti, jenž prostě po neskutečném tlaku, ve kterém soupeř nastřeli dvakrát tyč, asi musel přijít. A aniž bych se na něj chtěl vymlouvat, má na něm svůj nemalý podíl také rozhodčí zápasu, který svými výroky občas, nebo tedy dost často, zaskočil všechny přítomné. Náš fotbalový cíl zůstal nesplněn. Avšak ostudu jsme neudělali. Malým důkazem toho budiž i gratulace od pozdějšího vítěze turnaje, kterým se stal náš skupinový soupeř SMART TEAM. I oni zareagovali s úctou na výkon našich borců, když si nemohli nevšimnout, že jsme byli jediným týmem v celém turnaji, který jim vzal body a který nad nimi dokonce dlouho vedl.

Přes neúspěch na hřišti, lze na naší účasti nalézt i spoustu pozitiv. Turnaj se konal pod záštitou AIMC ! Ze setkání s jejich delegáty nelze mít jiný, než výborný dojem. Pan Vincenzo Trovesi, kterého možná mnozí znáte ze stánku AIMC před stadionem, nás například ujistil, že náš fanklub je v prostředí AIMC velmi dobře vnímán a přislíbil užší spolupráci do budoucna. První plody této spolupráce by mohly být patrny již v listopadu na výjezdu k zápasu proti Interu Milán.

Atmosféra místa, krásné počasí, nekonečné nabídky možností k trávení volných chvil, nás donutily k společnému rozhodnutí. Zůstat na místě o den déle a alespoň lehce ochutnat minima nabízeného. Vrcholem bylo společné sledování zápasu proti Parmě, který měl až historický průběh.

Pevně věřím a ze stále přicházejících reakcí tak lze i dovozovat, že jsme zanechali dobrý dojem. Náš fanklub udělal další krok vpřed. Zejména v oblasti navazování spolupráce a nových přátelství v samotné domovině našeho milovaného klubu. A tím opět přispěl k naplňování cílů vytknutých ve stanovách našeho společenství.

Miszu

Tabulka zápasů
MC Trento - RCeS4 : 1
RCeS - SMART TEAM2 : 2

Zpět na výpis turnajů