Žarnovica, 2015

Zpět na výpis turnajů

Výjimečná myšlenka zrozená v několika výjimečných hlavách-zejména v těch, které nosí na svém krku Ivan Zelovič a president MC FAG Marzio Fruner, dozrála ve skutečnost. Ve slovenské Žarnovici, se v sobotu v 27.června 2015 odehrál První turnaj evropských fanklubů AC Milán... Již ve čtvrtek v podvečer, se v místě konání, sešel Miszu s Ivanem a Slávkem k definitivnímu doladění programu na tak dlouho očekávaný víkend. Stěžejní byly dvě věci. Ubytování všech účastníků, které bylo už od jara předjednáno v horské chatě Kollárová v katastru obce Ostrý Grúň. A příprava hřiště a jeho okolí pro sobotní turnaj. Té byla vyhrazena významná část pátku.

První účastníci se v Ostrém Grúni objevili právě již v pátek brzy ráno. Byli to členové MC Polonia. Tento den byl vůbec ve znamení velikých setkání. Naši tolik drazí přátelé z italského MC Fiavé Alto Garda dorazili před obědem a chvíli na to, jediný zástupce z Německa -samotný zakladatel a president „ Milanfans Berlin “ výnamný člen Brigate Rossonere, veliký přítel šéfa CS „ Il Baroneho “ - Marco. Vřelost a přátelství, jež doprovázely všechna páteční setkání, byly jasným příslibem fantastického zážitku.

Někdy kolem třetí hodiny se autor tohoto článku vybral na cestu do Bratislavy, kde jej čekala schůzka s Kikem. Stál před nimi úkol z nejdůležitějších. Vyzvednout na letišti ve Schwechatu vzácnou návštěvu z Milána a bezpečně i s pohárem pro vítěze Ligy Mistrů, převézt do místa konání.

Letadlo s paní Nucciou Malvestiti a jejím synem přistálo na čas. Náš sen -zlatý hřeb celé akce, v podobě přítomnosti poháru, se začal plnit. Cesta autem z letiště do Ostrého Grúně, byla pro naše hosty z AIMC, kteří velmi obdivovali ráz slovenské krajiny, zážitkem. Stejně tak pro nás. Léta studia italštiny se vyplácejí čím dál víc.

Na Kollárovou jsme dorazili až pozdě večer. Ta už byla mezitím téměř zaplněna účastníky turnaje. Dorazili i členové Il Bisonte MC Belarus. Jejich přítomnost vzbudila u všech opravdový obdiv a uznání. Cestovali 24 hodin. Pro zajímavost připomeňme pro nás už ne zcela běžnou okolnost. Bělorusové pro své cesty musí mít vyřízená víza. Cena, kterou za ně každý z nich zaplatil, nám vyrazila dech. Bělorusům patří opravdový respekt. Jak laskavý čtenář správně tuší - páteční noc byla dlouhá.

Sobotní turnaj a doprovodný program, neměly snad jedinou vadu na kráse. Samotná utkání, ale i organizace, výborné pivo, či domácí zelňačka - vše ve znamení vysoké kvality. Přítomnost trofeje lákala také spousty lidí z města a okolí. Každý si na ni chtěl sáhnout, pořídit foto. Vše za stálého dohledu fantastické paní Malvestiti, jejíž syn Alesandro se dokonce v řadách týmu italského MC FAG, blýskl pěti brankami.

Opravdu jediným mráčkem na nebi, který se nepodařilo zahnat, teď si vybavuji, bylo zranění hráče jednoho ze dvou na turnaji hostujících zástupců španělské ligy, hráče FC Barcelona. Nešťastně upadl a se zraněným ramenem jej musela odvézt sanitka. I na tomto místě jménem nás všech přeji brzké uzdravení.

První ročník turnaje milánských fanklubů nakonec opanovali kamarádi z MC Polonia. Zaslouženě. Neprohráli v turnaji ani jediný zápas. V tom posledním, ve finále, zvítězili proti našemu domácímu týmu Rossoneri Cechi e Slovacchi. Během závěrečného vyhodnocení promluvila také paní Nuccia Malvestiti z AIMC. Ve své řeči, vyzdvihla výbornou organizaci celé akce a skvělou atmosféru, o kterých, dle jejich slov, velmi ráda poreferuje samotnému presidentovi AIMC. Zároveň vyslovila své přesvědčení, že se AC Milan do roka vrátí mezi evropskou elitu.

Také sobotní večer byl jedna velká oslava. Oslava přátelství, oslava sdílení společné idee. Krásný večer ozdobený bohatou tombolou a poslední příležitostí pobýt v blízkosti poháru. Neděle ráno již byla ve znamení posledních fotografií, loučení a odjezdů domů. Rád bych závěrem za nás všechny a za výbor RCeS jmenovitě poděkoval : Presidentovi MC FAG Marzio Frunerovi, Slávkovi Javorovi, Vladovi Dulajovi a všem žarnovickým v čele s mým vzácným přítelem Ivanem Zelovičem.

Byli jsme všichni neskonale rádi součástí projektu, který by bez vás nemohl vzniknout.
Michal Miszu Drnovský

Tabulka zápasů
RCeS - MC Fiave AltoGarda2 : 1
MC Polonia - RCeS4 : 1
RCeS - MC Belarus4 : 2
RCeS - Barcelona2 : 0
Real Madrid - RCeS2 : 2
SF: RCeS - Real Madrid4 : 1
F: MC Polonia - RCeS3 : 0

Zpět na výpis turnajů