Brno, 2005

Zpět na výpis turnajů

V Sobotu 21. Října proběhlo v Brně na kolejích VŠ klání čtyř gigantů italské Série A. Nakonec se sešlo celkem 20 fanoušků, kteří přisli reprezentovat tyto kluby: Juventus, AC milan, Inter Milan a AS Roma. Hrálo se každý s každým a jeden zápas trval 20 minut. Zápasy se odehráli ve stejném nalosování jako v prvním turnaji...

AC MILAN- AS ROMA 5:3
Z průběhu tohoto zápasu nemám přesné zprávy, neboť se kousla kazeta a přístroj se netočil, tudíž nenahrával. Komentoval bych to slovy Merda Diktafon! Zároveň se omlouvám… Milan byl ale v zápase o něco lepší, jako hra skutečného AC, zaujala mě jejich taktika. Dobře se střídali a nezdržovali se postupnými útoky. Připomínalo to hru hokeje v NHL. Nakopli míč dopředu, kde už čekal jeden z jejich hráčů. Hrálo se tak většinou před bránou jejich soupeře. Offside neoffside.Kvalitní defenzívu a chytré pasy předváděl Maldini. Nejlepší hráč z AS je Totti. Celkový hráč zápasu byl ale neúnavný A.Shevchenko.

JUVE- AC MILAN 5:3
Zajímavý zápas poznamenal fakt, že AC hráli druhý mač za sebou. Taktický zápas několik minut v prvním poločase nepřinesl gól. Všeobecné veselí vyvolala poznámka, že Maldiniho v bráně by čekal málokdo.. A nepočíná si špatně! Červené trencle, červené triko s černými pruhy, nápis Opel to je prostě klasika. Nyní to jde Maldinimu i v poli, má skvělou defenzívní činnost a předvede několik hezkých přihrávek na zmíněný vysunutý hrot. My diváci (hráči Interu a já) vnímáme ve hře určitou rivalitu mezi ním a Nedvědem. Tomáš z Interu poznamenal že dnes vypadá Pavel nějak lépe a maskéři Juve se překonali. Asi zvolíme nejhezčího muže zápasu. Nyní ovšem AC volí zvláštní taktiku, kdy jejich brána zeje prázdnotou a dostali tak dva zbytečné fíky.Nejlepší hráč prvního poloočasu je Honza v bílém dresu z AC. Druhý poločas má opravdu grády a je hra je velmi rychlá. Cítíme se trochu hloupě, vzhledem k našim předchozím poznámkám, když vidíme jak Andrea v dresu Juve coby gólman likviduje pokusy Rossoneri. AC měli ve druhé desetiminutovce obrovské šance, ovšem brankář Pavel Nedvěd jim doslova ukradl vítězství a byl po zásluze zvolen jako nejlepší v zápase.

AC-INTER 4:2
DERBY! Utkání hrubě ovlivnil hlavní a jediný sudí Kolina, který se vůbec nedostavil. Prvky derby zápasů jako jsou řečnivost, rivalita a hra na 110 procent byli k vidění i tentokráte. Za Inter nastoupil nový hráč Del Piero. Stoupnul si do brány a byl to skvělý tah. Hráči IM se tak mohli poprvé začít střídat v pěti lidech. Jak jsem se později dověděl je mladý klučina v dresu Del Piera skutečně gólman a bylo to jaksepatří poznat. Takže IM nastoupili s novým gólmanem, poprvé v pěti a poprvé s trenérem. Dohlížel jsem na to, aby dodržovali pravidelné střídání a udílel jsem nezbytné pokyny (jako zprava dobré atd.) Skutečně jsme ale ACM často přehrávali a výsledek úplně neodpovídá průběhu zápasu. Vyplnila se ale Maldiniho předpověď a únava našich hráčů byla fakt už značná. Úspěch totiž slavila taktika AC s jejich permanentním pobytem jejich hrotového hráče před naší svatyní. Naši znavení hráči se také nestíhali vracet a smrtící brejky Shevchenka podle mě rozhodly zápas.Mohli jsme ještě děkovat našemu skvělému brankáři. Nutno říci, že ACM hráli s velkým přehledem a měli vyrovnaný team. Líbil se mi Honza v bílém dresu ACM, Martins za Inter. Nejlepším mužem zápasu jsem tentokrát zvolil couche Interu Milan.

Tabulka zápasů
Juventus - Inter8 : 6
AC Milan - AS Roma5 : 3
AC Milan - Juventus3 : 5
AS Roma - Inter5 : 6
AC Milan - Inter4 : 2
AS Roma - Juventus6 : 3

Zpět na výpis turnajů