Brno, 2006

Zpět na výpis turnajů

V sobotu po obědě se konal další již 4 ročník ve fotbálku. Hrálo se poprvé venku na umělém povrchu, který byl pokrytý pískem. Hrálo se za slunečného počasí a za účasti tradičních čtyř italských klubů. Poprvé vyhrál Inter a nutno dodat, že zcela zaslouženě. Nejlepší hráč turnaje se stal brankář Buffin z Juventusu...

AS Roma – AC Milan
První zápas turnaje ukázal kvalitní a vyrovnaný fotbal hlavně ve druhém poločase. V tom prvním měli jasně navrh Rossoneri. První gol dal Jan, který skoroval chytrou střelou k tyči. Na konci prvního poločasu se ještě přesně trefil Jarda a bylo to 2:0. Ve druhém poločase se milánští spíše stáhli do obrany a čekali co předvede Roma. V útoku se snažil Ultras Roma, ale nedokázal využít několik hezkých přihrávek svých spoluhráčů. Do zápasu nakonec Romu vrátil Sportovec, který využil velkou chybu v milánské obraně. Milan ale nakonec v závěru zápasu kontroloval hru a nepustil Romu tak do tlaku a uhajil vedení 2:1.

AC Milan – Inter Milan
Čtvrtý zápas turnaje bylo milánské derby. Zápas o hodně a hlavně o čest. Zápas to byl velice dlouho vyrovnaný, ale spíše Inter se staral o šance. Do vedení šel Inter. Po pěkné akci skoroval Pajda. Za chvíli bylo vyrovnáno za Milan skoroval sám velký Norien. Inter ale hned zavelel do útoku a trefil tyč. Za chvíli ale interisti zahráli dobře standartku a Zdenda se mohl radovat se svými spoluhráči. Milan ale stihl ještě vyrovnat. Kráně se trefil Jarda. Druhý poločas byl dlouho vyrovnaný a zápas se lámal až v poslední pětimutovce. Dvě hrubé chyby v milánské obraně znamenali dvě branky. Tonda a Pajda byli autoři branek. Milan pak vsadil vše na jednu kartu a doplatil na to. Interskou exibici dokonal Pajda a Kaděrka. Inter tak deklasoval Milan 6:2, ikdyž průběh zápasu takovému debaklu nenasvědčoval.

Juventus – AC Milan
Poslední zápas turnaje byl zápas Milana s Juventusem. Rossoneri hned od začátku šli za vítězstvím. Milan v tomto zápase ukázal skvělý kombinační fotbal. První akci předvedl Jan, který krásně našel volného San Sira, který nezaváhal. O chvíli později se z dálky trefil Jarda. V závěru poločasu se ještě trefil Filip z Juventusu a snížil tak na přijatelných 2:1. Druhý poločas by se mohl jmenovat Norien a nikdo! Hned v úvodu dvě střely a dva goly. Kdo dával goly? Norien! Juventus ještě pak stačil snížit Marekem. V závěru pak tlačil, ale v posledních sekundách utekl opět Norien a bylo dokonáno. Milan deklasoval Juventus 5:2 a spravil si tak chuť po nevydařeném derby.