Ostrava, 2007

Zpět na výpis turnajů

Pátý turnaj ve futsálku měl nový nádech nehralo se totiž v Brně, ale poprvé v Ostravě. Hala byla vybrána na kraji města v části Dubina, kde byla v roce 2006 postavena nová všesportovní hala. Turnaje se zůčastnilo více než 20 hráčů, kteří reprezentovali již tradiční kluby Juventus, AC Milan, Inter Milan a AS Roma. Zápasy byli hodně vyrovnané a vítězi rozhodl při rovnosti bodů vzájemný zápas. Pátý ročník vyhrál nakonec modročerný Inter, který utrpěl jen jednu pořážku s městským rivalem...

AC Milan – AS Roma
Úvodní zápas turnaje přinesl skvělý fotbal ve kterém vyučovali v zakončení giallorossi rossoneri. Hned v úvodu se dostala Roma do vedení, které vzápětí pojistila a vedla už v páte minutě 2:0. Milan pak převzal otěže zápasu a snažil se skorigovat výsledek. Poprvé zahrozil San Siro, který trefil z dálky tyč. Poté se už rossoneri mohli radovat. Střelcem nebyl nikdo jiný než San Siro. Milan si myslel, že vyrovnání příjde samo a krutě narazil. Roma zvýšila po protiútoku náskok na 3:1. Tak se taky skončil první poločas. Druhý poločas se odehrával ve stejne situaci jako ten první. Roma se branila a vyrážela do smrtích protiútoků. Jeden z nich využil sportovec a bylo to 4:1 pro římské. Milan v závěru už jen stačil snížit na přijatelných 4:2. Ve vyrovnaném zápase vyhrál díky lepší produktivitě Řím.

Juventus – AC Milan
Zápas dvoů nesmiřitelných rivalů se začal opatrně, protože prohra jednoho týmů v tomto zápase by znamenala jen boj o třetí místo. Lépe v tomto zápase působili rossoneri, ale hráči Juventusu těžili z produktivity. Do vedení se dostal Milan, když svoji šanci proměnil San Siro. Juventus ale hned v zápětí vyrovnal. Výsledkem 1:1 se skončil první poločas. Druhý začasli lépe černobílý. Hned prvních jejich šance se skončila golem. Milan se ale nevzdával a během tří minut otočil skóre. Nejprve se po rohu trefil Jan. V zápětí se trefil z blízka Martin. Nakonec se ale Juventusu podařilo vyrovnat a dalo výsledku konečnou podobu 3:3.

AC Milan – Inter Milan
Nejlepší nakonec aneb milánské derby. Interu stačil bod, aby vyhrál turnaj. Milan musel vyhrát, aby neskončil poslední. Tento zápas byl zápas velkého množství šancí, které volali po gólu. první branku dal z dálky San Siro a otevřel skore zápasu. Inter byl zaskočen a mohl v zápětí prohrávat o dvě branky. Jak se říká nedáš dostaneš a tak Inter z protiútoku nečekaně vyrovnal. Do šaten se šlo ale za vedení milánského AC. Z dálky se trefil Jan. Druhý poločas se začal břevnem Interu. Milan kontroloval hru a dočkal se třetí branky. Autorem byl branky byl Jirka.V tu chvíli už nezbývalo Interu nic jiného než vrhnout všechno do útoku. Milán měl několik možností dát branku, ale nakonec Inter snížil na 3:2. V závěrečných minutách Milan nevyužil velké šance za které mohl pikat. Poslední šance Interu skončila opět na břevně. Derby nakonec mělo příchuť červenočerné barvy.