Brno, 2010

Zpět na výpis turnajů

Druhý ročník turnaje Fans Cup se uskutečnil v sobotu 26.6.2010 v Brně na venkovní umělé trávě. Na turnaji se utkaly fankluby AC Milán, Interu, Juventusu, Barcelony a pořádajícího Realu Madrid...

Cesta fanklubu AC Milán k titulu
Do turnaje vstoupil tým AC ve složení: Jan Filip, Tomáš Ficek, Martin Ficek, Lumír Cabák, Martin Krestýn, Jaroslav Novák, Pavel Skácal, Martin Šoulák, Michal Balušík a benjamínek Stanislav Selič.

V prvním zápase Rossoneri nastoupili proti Juventusu. Hned v úvodní minutě nabídl penaltu brankář Michal Balušík, když se nešťastně nezorientoval a chytil míč mimo pokutové území. Vyrovnání přineslo nedorozumění v týmu Juventusu a jeho obráci si vstřelili vlastní gól. Další brankou se ujal vedení opět Juventus. S tečovanou střelou do protipohybu brankáře zvýšili Bianconeri na 2:1. O následné vyrovnání se postaral Martin Šoulák střelou k tyči. Dále už dávali branky pouze hráči Juventusu a zápas skončil porážkou našeho fanklubu 4:2.
Druhý zápas ve skupině byl doslova "o přežití" neboť vítěz postupoval do semifinále. Souboj AC Milán a Valencie ukázal častou podobu hry. Rossoneri byli lepším týmem, ale ten kdo skóroval z první pološance byli právě fanoušci španělského klubu. V druhém poločase se ještě zvýšila snaha AC Milán, ale povedle se pouze vyrovnat. Po přihrávce Tomáše Ficka a závaru před pokutovým územím přehlavičkoval brankáře Martin Šoulák. Zápas skončil 1:1 a pro postup ze skupiny potřeboval AC Milán velkou pomoc Juventusu v zápasu proti Valencii, ten skončil 3:0 pro turínský klub a Rossoneri postoupili o skóre do semifinále.
V tom AC Milán narazil na pořadatelský fanklub Realu Madrid. Velmi zajímavý zápas však branku nepřinesl a o postupujícím do finále museli rozhodnout penalty. V těch měli jistěší trefu fanoušci milánského AC a penalty v pořadí Martina Šouláka, Tomáše Ficka a Jardy Nováka zajistili finále pro barvy AC Milán. V druhém semifinále zdolal Juventus hladce 5:0. Souboj AC Milán s Juventusem otevíral turnaj jako první zápas a jako finále ho i uzavíral. Málo kdo očekával tolik branek jako v prvním zápase, neboť taktiky obou týmu zněly jasně: zbytečně neinkasovat branku. O první gól se postaral smolným odkopem hráč Juventusu, když jím ukázkově přehodil vlastního brankáře. V druhém poločase narostlo ještě více usílí Juventusu vstřelit branku a několik minut po začátku druhého poločasu se jim to povedlo. Zápas skončil 1:1 a o vítězi museli rozhodnout, tak jak před dvěma lety, opět penalty. Během rozstřelu se museli vystřídat téměř všichni hráči, než se poznal vítěz 2. ročníku Fans cupu. Rozhodující penaltu vstřelil Martin Ficek a červenočerné oslavy mohly začít.