Sereď, 2014

Zpět na výpis turnajů

S fotbalovými turnaji mezi česko-slovenskými fankluby se přímo roztrhl pytel. Po půl roce od posledního turnaje v Praze se náš fanklub zúčastnil dalšího turnaje, tentokrát na Slovensku. Pořadatelé z fanklubu Realu Madrid vybrali pro místo turnaje tělocvičnu Obchodné akadémie v Seredi. Náš tým se musel obejít bez několika známých tváří, které na Slovensko nemohly dorazit, ale poprvé jsme v našem týmu mohli uvítat nováčka Denise Ondrejkoviče, který byl od tradičního trenéra Michala Drnovského poctěn kapitánskou páskou....

Sestava RCeS: Michal Drnovský ml., Denis Ondrejkovič, Ivan Zelovič, Franta Šesták, Radim Henrych, Martin Šoulák, Milan Černo, Slavo Javor a Lukáš Graus.

Výkop prvního zápasu byl naplánovaný na sobotu 28.6.2014 v 9 hodin a tímto zápasem otevřel turnaj právě náš fanklub proti Barceloně. Tak jak tomu bylo v loňském roce v Praze, opět jsme nastoupili do zápasu velice vlažně a pozdější vítěz celého turnaje nás lehce smetl v poměru 6:1. Do druhého zápasu jsme nastupovali s cílem zlepšení výkonu i celé reputace. Soupeřem byl pořadatelský Real Madrid. Utkání bylo od začátku velice vyrovnané a o první branku se postaral až tvrdou střelou z velké vzdálenosti náš novic Denis Ondrejkovič. Vyrovnaný průběh zápasu dokládá i těsný, pro RCeS vítězný, výsledek 3:2. V dalším zápase jsme se utkali s partou redaktorů ze slovenského portálu TakUrčitě.sk. V utkání jsme rychle prohrávali 1:0, ale vývoj zápasu jsme dokázali dvěmi rychlými brankami otočit. Soupeř se ve zbytku zápasu jen těžko dostával do hry a Rossoneri měli zápas pod kontrolou, než se nešťastně srazil Denis Ondrejkovič se soupeřem, který si poranil koleno a dlouho se nehrálo. Tímto ho zdravíme a přejeme brzké uzdravení. Dlouhé přerušení zápasu však náš tým vyřadilo z tempa, což vyústilo vyrovnáním soupeře a navíc v posledních vteřinách zápasu vstřelením smolné branky, která znamenala další porážku, tentokrát 2:3. V posledním střetnutí ve skupinové fázi proti týmu Onlajny.sk náš tým musel naplno bodovat, aby si zajistil alespoň boj o třetí místo. Po nečekaně složitém boji jsme nakonec ukořistili výhru 3:1, po které jsme se mohli začít připravovat na "malé finále" s Realem Madrid.

Na turnaji jsme byli týmem, který jednoznačně v průběhu dne vystřídal nejvíce brankářů. Po Lukáši Grausovi a Radimu Henrychovi se na rozhodující poslední zápas postavil do branky Ivan Zelovič a v průběhu celého boje několikrát tým podržel. Zápas se nevyvíjel od začátku dobře. V průběhu druhého poločasu jsme prohrávali už 1:3, ale v závěru zápasu se nám povedlo vyrovnat a vynutit si pokutové kopy. V těch je z historického hlediska náš fanklub na turnajích vždy úspěšný a o vítěznou exekuci se postarali v pořadí Denis Ondrejkovič, Martin Šoulák a Michal Drnovský ml. Nemůžeme však zapomenout vyjádřit poklonu Milanu Černovi, který za náš tým penaltový rozstřel odchytal v brance a několikrát předvedl fantastické, později rozhodující, zákroky.

Náš tým RCeS tedy ve výsledku vybojoval krásné 3.místo. Důležitější však bylo, že jsme se zase po několika měsících mohli společně setkat a posedět v příjemných prostředích šintavských a sereďských krčem.

FORZA RCeS !

Tabulka zápasů
Barcelona - AC Milán6 : 1
AC Milán - Real Madrid3 : 2
TakUrčitě.sk - AC Milán3 : 2
AC Milán - Onlajny.sk3 : 1
AC Milán - Real Madrid4 : 3 po pen.

Zpět na výpis turnajů