AC Milan - AS Roma, 2 : 1

Zpět na výpis výjezdů

Na poslední ligový zápas tentokrát letíme z Bratislavy a Prahy. Ja cestuji z hlavního města Slovenska. První zastávka je město Bergamo kde jsme se rozhodli podívat na zápas Atalanta Bergamo-Arezo. Domácí slavili postup do Serie A a tak to v Bergamu také vypadalo. Skoro plný stadion mával z vlajkami a slavil postup. Ve druhém poločase udělali domácí velké choreo. Zápas se skončil 2:1 a fanoušci Bergama slavili postup v ulicích města. Po tomto zápasu jedeme autobusem už všichni do Milana. Tam dorážíme v nočních hodinách a hned se jdeme ubytovat. Večer vyrážíme jako tradičně do ulic. Kolem třech hodin ráno jdeme spát. V neděli ráno část výpravy jede ještě před zápasem k Duomu a já s PaoloM jedeme přímo k San Siru. Tam už v autobuse se spívají chorály proti AS Roma a policii. Sraz máme u pokladen kde se asi hodinu před zápasem všichni setkáváme. Stadion není zcela vyprodaný je na něm asi 70 tisíc diváků z toho 3 tisíce hostů. Na začátku zápasů vidíme poprvé na vlastní oči celostadionové choreo. Za brankou udělali tifosi italskou trikoloru se znakem a po celém stadioně byli červenočerné pruhy. Zápas rozhodli dvě penalty. Jedná z nich byla ale dosti sporná. Ji v 90 minutě proměňuje Amoroso a tím Milan vítězí 2:1. Stejně to ale ke scudettu nestačí. I tak jsou na San Siru menší oslavy a hráči obíhají jedno kolečko a děkují fanouškům za celou sezónu. Poté opouštíme San Siro a ještě nakupujeme nějaké suvenýry. Poslední večer v Miláně nás část tráví v nočním klubu a ostatní se baví na pokoji. Ráno nás čeká už jen balení a placení hotelu a vyrážíme metrem a pak busem směr letiště Bergamo.