Srazy

27.8.2022 - Bojnice, Koš

Počet účastníků: 2724.8.2019 - Podhradí nad Dyjí

Počet účastníků: 2825.8.2018 - Čunovo (Bratislava)

Počet účastníků: 2526.8.2017 - Pňovany (Plzeň)

Počet účastníků: 312.7.2016 - Ostrý Grúň

Počet účastníků: 49
Zažil to jistě každý z nás. Zorganizovat tu co možná nejlepší oslavu čehokoli je dost náročné. Chceme, aby program měl všechny správné barvy a tóny, jídlo a pití tu správnou chuť a teplotu. Jednoduše aby všichni její účastníci měli pocit dobře investovaného času a odcházeli s těmi nejpozitivnějšími dojmy a touhou přijít zase příště.

Sraz našeho fanklubu, jenž byl zároveň oslavou desátých narozenin RCeS, který se konal o prvním červencovém víkendu, ve slovenském Ostrém Grúni, výše uvedená kritéria naplnil s velikým převisem kvality.

Všechny komplikace, vždy tolik samozřejmě doprovázející veškeré přípravy podobných akcí, nechyběly ani u nás. Jak jistě víte, v původním projektu té naší, byl i fotbalový turnaj. Stejný, jako v loňském roce. Již začátkem roku jsme vyjednávali účast mnoha zahraničních týmů. Náš nápad se jim, stejně jako zástupcům A.I.M.C. velice líbil. To nás naplňovalo nadějí. Díky tomu jsme museli provést jednu zásadní úpravu. Opustit tradiční termín – poslední týden v srpnu, v tu dobu totiž nebyl k dispozici stadion v Žarnovici – a celou událost přesunout na začátek prázdnin.

Bohužel již měsíc před naším srazem se začaly nad projektem fotbalového turnaje mezi milánskými fankluby stahovat temné mraky. Jeho 2.ročník nám totiž trošku vyfoukli naši kamarádi z Polska již v červnu. Náš partnerský fanclub z Itálie MCFAG, si k našemu velikému překvapení i přes původně přislíbenou účast naplánoval v totožném termínu obdobnou akci u nich doma. Čímž nás kromě vlastní přítomnosti připravil i o účast zástupců z Milánské asociace a o očekávanou přítomnost poháru. Posledními hřebíky byly nakonec odmítnutá pozvání z Francie, Chorvatska, Slovinska, Maďarska a Běloruska.

Konání turnaje muselo být tedy zrušeno.Jako tentokráte řadový účastník však musím poznamenat, že na výsledném dojmu, nebyla tato programová korekce nijak ke škodě.

Sešli jsme se v nebývale skvělé sestavě. Cestu do Grúně si našly, kromě tradičních účastníků i nové tváře. Vzácnými, zároveň jedinými zahraničními hosty byli kamarádi z Milan Fans Berlin. Jejich prezident Marco mi v závěru mimochodem svěřil, že se zúčastnil mnoha podobných akcí po celé Evropě, ale žádná z nich mu v srdci nezanechala tak dobrý pocit, jaký získává na našich srazech. Obrovské vyznamenání pro pořadatelský výbor.

Někteří naši členové navštívili v první den srazu, v nedalekých Bojnicích, rodinou restauraci Juraje Kucky, kde se s ním krátce setkali. Juraj byl existencí našeho spolku velmi příjemně překvapený. Rád svolil k mnoha fotografiím, stejně jako k natočení krátké zdravice našemu fanclubu. Ještě ten samý den místo konání srazu navštívila Country kapela, takže jsme si i zazpívali. V sobotu jsme si uvařili guláš, zahráli si fotbálek a okoupali se v bazénu. Každý účastník srazu obdržel krásné tričko a pamětní magnetku.

Večer byl ve znamení tomboly. První cenou osobně podepsaným dresem od Franca Baresiho, zaslanou z Asociace, se může po zbytek života těšit náš člen Robert.

Po tombole už se většina přesunula k televizi k sledování zápasu Itálie – Německo. Ti ostatní se dál skvěle bavili třeba nad sklenicí vína.

Nedělní ráno bývá smutné. Po brzké snídani nastává čas loučení.
Závěrem se dopustím několika klišé, ale nelze jinak.

Celá akce byla tradičně fantastická. Sešli jsme se ve vysokém počtu, v krásném místě. Dokonale vyšlo počasí. Zkrátka program měl správné barvy i tóny, jídlo a pití tu správnou chuť i teplotu. Další úžasný zážitek do alba akcí RCeS.

Naše obrovská úcta a poděkování všem slovenským kamarádům, kteří se podíleli na přípravě a zdárném průběhu. Zejména Vladimírovi a Ivanovi. Jste borci.

Forza RCeS !
Michal Miszu Drnovský29.8.2015 - Ostrý Grúň

Počet účastníků: 43
Fanúšikovia futbalového klubu AC Milan sa posledný augustový víkend stretli na svojom deviatom zraze na úbočí pohoria Vtáčnik v chate Kolárová.

Už z diaľky bolo jasné, že sa v tejto chate niečo deje. Jeden z miestnych areálov zdobili slovenská a česká vlajka. Samozrejme, nechýbali znaky futbalového klubu AC Milan. Zraz fanúšikov Rossoneri Cechi e Slovacchi zo Slovenska a Čiech sa koná každý rok. Pred dvomi rokmi sme sa stretli v Hodruši-Hámroch a keďže sa tam všetci cítili výborne, vlani padla voľba na Revištské Podzámčie a tento rok sme sa zo Štiavnických vrchov presunuli po výbornej odozve z turnaja 1° torneo D'Europa do oblasi Ponitria.

Hlavným cieľom zrazu bolo opäť sa po roku stretnúť a porozprávať o klubových, ale aj bežných témach. Niektorí členovia sa vídajú na turnajoch, ale aj na zápasoch priamo v Miláne, iní sa videli na zraze prvý krát, ale nič to nemenilo na fakte, že Milanisti sú jedna veľká rodina.

Je dobré, že fanklub sa aj napriek nie najlepším výsledkom stabilizoval a momentálne má 124 členov. Pre všetkých, ktorí merali cestu na chatu Kolárova, pripravili členovia výboru rôzne aktivity aj, keď pre krátkosť času sa nedali všetky realizovať. Prebiehali dosť intenzívne zápasy v stolnom tenise, fanúšikovia varenia sa zapojili do prípravy gulášu a samozrejme najväčší úspech zaznamenalo "vlastné čapovanie piva". Chatár Janko Šulva účastníkom zrazu v piatok večer rozporcoval pečené prasiatko, po ktorom dobre padlo posedenie na terase, ktoré sa pretiahlo do nočných až ranných hodín. Od chaty sa ozývala vrava a spev. V sobotu sa varil spomenutý guláš pri ktorom sa rozprúdila veľká debata o našom AC Milan. V neformálnych stretnutiach sa medzi sebou hovorilo najmä o ďalších víziách a budúcnosti klubu. Tá pokračovala oficiálnym zahájením zrazu Rossoneri Cechi e Slovacchi o 18.00. Po Zelovom úvodnom slove nasledovala diskusia. Spoločne sa vyberal zápas na ktorý by sme sa najbližšie chceli ísť pozrieť. Hlasovaním padla voľba na Neapol. Všetci veria, že sa výjazd uskutoční a verní fanúšikovia budú opäť po roku vidieť svoj obľúbený klub naživo. Každý účastník hlasovania dostal pero s nápisom a logom nášho fanklubu. Bola možnosť zakúpiť šál a polokošeľu Rossoneri Cechi e Slovacchi. Na záver oficiálnej časti nám prišla zahrať cigánska kapela. Veľká časť účastníkov zrazu sa vo večerných hodinách presunula do Źarnovice, kde si v bare Piccolo spoločne pozreli zápas AC Milan - FC Empoli 2:1. Po víťaznom zápase sa spievali chorále nášho obľúbeného klubu.

Trojdňový zraz sa ukončil v nedeľu zvesením vlajok AC Milan. Spomienku na deviaty ročník, na ktorom sa zúčastnilo 43 účasníkov nám pripomenie spoločná fotografia Rossoneri. Potom nasledovalo lúčenie s priateľmi a čas kedy sa účastníci zrazu vydali na cestu domov.

Grazie členom výboru Zelovi,Michalovi,Slavovi ako aj všetkým,ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k ďalšej vydarenej akcii nášho fanklubu Rossoneri Cechi e Slovacchi.

Due Paesi - Una Fede - Dva národy - Jedna viera !!!
Autor: Vladimír "Duče" Dulaj

Videa:
https://www.youtube.com/watch?v=dXM-M14423M
https://www.youtube.com/watch?v=A3H_ckAtQPc30.8.2014 - Žarnovica

Počet účastníků: 40
Stejně jako loni, tak i nyní poslední víkend v měsíci srpnu patřil srazu členů oficiálního fanklubu Rossoneri Cechi e Slovacchi. Celá akce se uskutečnila na Slovensku v chatě Drevenica Revištské Podzamčie v blízkosti města Žarnovica. Ihned po příchodu do areálu architektonicky velmi povedené dřevěné chaty, podobající se velkému horskému srubu, bylo jasné, kdo ji obývá. Šály a vlajky červeno černých barev pověšené všude, kam jen lidský zrak byl schopen dohlédnout, signalizovaly, že alespoň na tento víkend bude zdejší území patřit fans AC Milán. Velmi příjemné a přátelské přivítání každého nového příchozího zároveň předpovídalo, jak už bývá zvykem, takřka rodinnou atmosféru. Na Slovensko, kromě Čechů a Slováků, dorazili k potěšení všech také v čtyřčlenném zastoupení italští přátelé z fanklubu MC Fiavé AltoGarda, což jen umocňovalo velmi silný zážitek. Nová přátelství na sebe nenechala dlouho čekat a nezabránila tomu v některých případech ani jazyková bariéra. V "kempu" se rozléhala čeština, slovenština, s rostoucí odvahou také angličtina s italštinou a k překvapení některých neúnavných nočních tvorů také střípky maďarštiny :-). Velmi důležitým tématem snad pro všechny zúčastněné, bylo rozhodování o společném výjezdu. To nakonec nebylo nikterak složité a k radosti přítomných bylo odhaleno velké překvapení v podobě přislíbení lístků z italské strany na prestižní milánské derby mezi AC Milán a Interem Milán, které bude opravdovou třešničkou na dortu, na kterou se můžou členové fanklubu RCeS začít těšit. Vedení fanklubu zároveň odměňvalo některé své členy a to losováním o kšiltovky AC Milán, kterou nakonec získali za českou stranu Marek Dubský, za slovenskou stranu Timotej Markytán a v kategorii nováčka ve fanklubu se mohl z kšiltovky radovat také Jan Novák. Všichni přítomní co nevyhráli, ale určitě smutní nebyli. Každý, kdo se dostavil na sraz, totiž získal nádherné tričko fanklubu a náramek, který opravdu zaslouží velkou pochvalu. Volná zábava a otevřené diskuse, ať už o věcech týkajících se AC Milán či nikoliv, se vedli snad nepřetržitě každým dnem a to i do pozdních nočních hodin, kdo jak dlouho vydržel, podle svého uvážení. Každý si rád vyměnil či sdílel své názory s přáteli, které už dlouho neviděl a nebo s kterými se teprve jen díky tomuto srazu poznal. V neděli se již pomalu všichni přítomní rozjížděli zpět ke svým domovům a za sebe jsem přesvědčený, že s báječným pocitem na duši. Někdy úmorně dlouhá jízda z různých koutů Čech a Slovenska určitě nebyla zbytečnou a kdo zatím žádný sraz nenavštívil, měl by o tom začít vážně uvažovat a učinit tak. Setkání s lidmi, kteří se brzy stanou Vašimi přáteli a kteří s Vámi velmi úzce sdílí jednu vášen v podobě AC Milán, je velmi silným zážitkem, který předčí snad jen společný výjezd na San Siro.

autor: Jarda "pippo9" Novotný - poprvé osobně navštívený sraz fanklubu24.8.2013 - Žarnovica

Počet účastníků: 35
Poslední srpnový víkend se blížil a každý očekával tradiční oficiální sraz fanklubu RceS, v pořadí již sedmý. V letošním roce jsme se dočkali několika novinek. Tou nejvítanější bylo povýšení srazu na vícedenní, díky čemuž jsme mohli víkend 24.8.-25.8.2013 strávit ve středním Slovensku mezi svahy Štiavnických vrchů. Místem srazu byl "červeno-černě" vyzdobený krásný dřevěný srub Trajdalka v obci Hodruša-Hámre blízko okresního města Žarnovica. Na sraz zavítali fanoušci ze všech koutů České i Slovenské republiky. Na každého čekal perfektní servis od majitele srubu Miňa Šovčíka, kterému patří velký dík za přípravu jídel a ostatních služeb. Veškerou organizaci a program zajišťovali místní Rossoneri vedení Ivanem "Zelo" Zelovičem. Těmto našim přátelům za odvedenou práci, která vyžaduje nepředstavitelné množství času a úsilí, patří obrovské díky společně se symbolickým smeknutím klobouku. Oficiálním dnem srazu byla sobota. Část fanoušků se však sjela už v pátek večer a mohla se tak podílet na přípravách blížícího se srazu. V sobotu dopoledne přijeli, všemi tolik očekávaní přátelé z italského fanklubu MC Fiave Altogarda. Přivítání vzácných hostí se neslo v duchu tradic - Ihned po vystoupení z auta byli za doprovodu milánských chorálů, pohoštěni domácím chlebem, solí a pálenkou. Přibližně ve 13h proběhlo oficiální zahájení srazu, proslovy a představení nové šály fanklubu RCeS. Dostalo se také na předání prezentů od našeho fanklubu i od italských přátel. Následovala společná fotografie s vlajkou, která na žádné akci nesmí chybět a volná zábava mohla pokračovat v plném proudu. Jedinou černou kaňkou na skvěle probíhajícím srazu byl výsledek všemi přítomnými sledovaného zápasu Hellas Verona - AC Milán, ale už těsně po zápase se jasně prokázalo, že dobrá zábava mezi skvělými přáteli je důležitější a silnější, než výsledek jednoho zápasu. Během posledního dne, tedy neděle, se někteří již dopoledne začali rozjíždět do svých domovů. Všichni ti, co ještě zůstali, navštívili 50.ročník Zlaté přilby SNP - tradiční závody ploché dráhy v Žarnovici. Po jejichž skončení už nezbývalo než se rozloučit i s ostatními a také směřovat své cesty domů. Sraz to byl po všech stránkách maximálně vydařený a proto ještě jednou velké GRAZIE pro Ivana a partu lidí, která pro ostatní připravila perfektní víkend.

video8.6.2013 - Ostrava

Počet účastníků: 22
Marek Jankulovski sobě, ale především svým fanouškům, mezi které zákonitě celý fotbalový svět musí počítat zejména nás, fanoušky AC Milan, splnil sen. Rozloučil se ve velkém stylu. Po táhlých potížích s křížovým vazem, které vyvrcholily až tristním osmiminutovým pobytem na hřišti v prvním utkání po návratu z Itálie, nastala chvíle, kdy, stejně jako u mnohých jiných špičkových fotbalistů, Markovi nezbylo, než se smířit s krutým faktem, že kariéře je konec. Kariéře opravdu bohaté : Z Baníku Ostrava, který Marka, jak s oblibou píší baníkovští přívrženci – vychoval pro velký fotbal, přestoupil v roce 2000 do Neapole. V Modrém dresu ochutnal obě nejvyšší italské Serie. V roce 2002 Marek zamířil na opačný konec Itálie, když oblékl dres Udine. Po dvou letech působení na severu se o Marka začaly zajímat také italské velkokluby. Tento jejich zájem vyvrcholil v roce 2005 přestupem do AC Milan. Domů se vrátil v roce 2011. Marek si již několik dní po osudném zranění v dresu Baníku, začal pohrávat s myšlenkou – uspořádat rozloučení Benefičního typu. Po měsících příprav, jednání a Markově zdlouhavé rekonvalescenci – chtěl si přeci také zahrát, nastala chvíle nejočekávanější. V sobotu 8.června 2013, před vyprodaným stadionem na Ostravských Bazalech nastoupil Marek k poslednímu zápasu AC Milan vs. reprezentace ČR. Náš fanklub zastoupený mnohými členy z obou republik, byl nepřehlédnutelnou součástí tribun. Naše vlajka i my – Rossoneri Cecchi e Slovacchi, jsme neunikli pozornosti a dokonce díky novinářům, jak jste jistě všichni zaregistrovali, podařilo se - zviditelnit fanklub rovněž v médiích. Posilněni fantastickou atmosférou na Bazalech, také mým a Ivanovým mimořádným zážitkem z krátkého rozhovoru s Giusepem Favallim a Lucou Antoninim, jsme se mnozí přesunuli do restaurace, kde setkání členů RCeS vrcholilo. Je nad slunce jasné, že si bylo o čem povídat. Znovu a dlužno dodat, že v poslední době již po několikáté, se potvrdilo, že na setkáních našeho fanklubu získává slovo Přátelství, opravdový rozměr. Je to velmi emotivní a motivující. Být Rossoneri je prostě vyšší životní dimenze.

Takže veliký dík Markovi a samozřejmě vám všem.
Noi siamo una famiglia ! Sempre !18.8.2012 - Brno

Počet účastníků: 24
Rok se s rokem sešel a v Brně se uskutečnil další, v pořadí už šestý, sraz fanklubu RCeS. Už s blížícím se datem srazu dávaly ohlasy členů najevo, že by počet zúčastněných mohl opět povyrůst a také tomu tak bylo. Celkem 24 fanoušků si našlo cestu do moravské metropole i z těch nejzažších míst Česka nebo Slovenska. Budiž příkladem pro ostatní pravidelná účast Jardy z Plzně nebo také Milana z Košic a dalších, kteří Brno opravdu nemají „za rohem“. Díky narůstajícímu se počtu účastníků srazu a také samozřejmě vzdálenosti, které musí účastníci do Brna urazit, se začala rodit myšlenka vícedenního srazu s ubytováním a s programem. I během srazu padaly různé návrhy a možnosti a tak můžeme do dalších let přemýšlet i o této variantě. Hned na úvod srazu proběhlo představení nových vlajek oficiálního fanklubu, které se potkaly s kladným hodnocením a už se těšíme, až je budeme moci pověsit na tribuně San Sira. Právě zápas, na který bude fanklubu pořádat pravidelný výjezd byl jedním z hlavních témat srazu. Po poslední výpravě na AS Řím se téměř jednohlasně vybral městský rival – římské Lazio. Zápas se odehraje hned na začátku března (3.měsíce). Tradičně přišla řada i na návrhy členského dárku. Mezi velice zajímavými nápady zvítězilo tričko, kde bude mít každý člen svoje oblíbené číslo a jméno ve stylu herního dresu. Doufáme, že to bude ve finančních silách fanklubu, neboť se výroba tradičně musí pokrýt z členských příspěvků. Letos jsme pro fanoušky a zájemce o členství ve fanklubu připravili tipovací soutěž a dále slosování o vstupenku na utkání AC Milán právě při příležitosti výjezdu fanklubu. Do slosování o vstupenku byl zařazen každý člen pro nadcházející sezonu. Samotného tažení výherce se chopil nejmladší účastník Vojta Drnovský a k překvapení všech vylosoval svého otce Michala. Pozoruhodnou náhodu a regulérnost losování by opravdu mohl potvrdit každý zúčastněný srazu. :) Čas byl však opět krutý a tak v podvečerních hodinách začali pravidelnou brněnskou restauraci opouštět první fanoušci, aby stihly svoje poslední spoje domů. Doufáme, že příští rok počet zúčastněných opět naroste a setkáme se na zmiňovaném vícedenním srazu.

Sraz pohledem M.Drnovského (PDF)
Všechny fotografie ke stažení (70MB | ZIP)27.8.2011 - Brno

Počet účastníků: 17
V sobotu 27.8.2011 byl naplánovaný už 5. sraz oficiálního fanklubu. Jako místo pro setkání byla vybrána tradiční brněnská hospoda Nikacentrum. Přivítalo nás tropické počasí, které nás nalákalo na venkovní zahrádku restaurace, kde jsme se postupně sešli. V 13.hodin už jsme byli téměř kompletní a plánovaná témata diskuze a hlavní program srazu mohl začít. V úvodu bylo velice časté téma losu skupiny Ligy Mistrů a obrovského zájmu o zápas Plzeň – AC Milán a těsně před hlasováním o výjezdu v nové sezoně se samozřejmě prodiskutovalo i současné přestupové období a vyhlídky do nové sezony. Jako zápas, na který bude oficiální fanklub pořádat autobusový výjezd bylo vybráno březnové utkání AC Milán – AS Roma. Dalším tématem byl dárek, který necháme vyrobit pro členy na nadcházející sezonu a téměř jednohlasně byla vybrána mikina červené barvy s potiskem. Za hřeb srazu by se dal považovat originální dres s věnováním od Marka Jankulovského, ve kterém nastoupil v utkání AC Milán – Napoli. Šťastným majitelem dresu je Michal Drnovský, který i pro každého účastníka přivezl pozornost v podobě podepsané fotografie osobně od Marka. Snad každý z nás by taktéž chtěl mít nějaký takový suvenýr, jako je osobně podepsaný dres, a bylo samozřejmě okolo něj velké pozdvižení a vtipných pokusů, jak se dresu zmocnit a odvést si ho domů. :) Během odpoledne bylo také účastníkům představena nová verze webových stránek fanklubu, které se až na malé drobnosti shledala se spokojeností všech a mohla být o několik dní později oficiálně spuštěna. Srazu se celkem zúčastnilo 17 lidí a celé červenočerné odpoledne proběhlo ve velice dobré atmosféře. Malá skupinka si těsně před koncem udělala historickou vložku, kdy se jela podívat na rozbožený slavný stadion „Za Lužánkami“ a nafotili několik fotek s vlajkou AC Milán. Bylo velice pěkné sledovat, jak se sešla tradiční parta RCeS obohacená o nováčky a benjamínky i po loňském srazovém neúspěchu v Bratislavě. Věříme, že se v příštím roce setkáme ještě ve větším počtu fanoušků Rossoneri a opět v těch nejlepších barvách !

Všechny fotografie ke stažení (35MB | ZIP)4.7.2009 - Brno

Počet účastníků: 44
Ve dnech 4. a 5. července se konalo 1. mezinárodní setkání oficiálních fanclubů AC Milan, který pořádala naše československá skupina a účastnili se jej též fanoušci z Polska a Maďarska. První den byl na programu turnaj ve fotbale, který se konal (stejně jako loňská úspěšná Liga Mistrů) v areálu na Srbské, který je poblíž místního prvoligového stadionu. Počasí bylo téměř tropické a jekékoliv výkony limitovala výheň, v níž se hrálo. Nakonec na hřiště vyběhly čtyři mužstva a to Rossoneri Cechi a Slovacchi, Milan Club Polonia, Rossoneri, Diavolo. Hrálo se každý s každým. Nakonec se první dva celky utkali o prvenství a poslední dva celky o třetí místo. Náš tým bohužel zaostával, skončili jsme poslední, zvítězili Poláci, druhé a třetí místo obsadili Maďaři, kteří sestavili dva týmy. Na závěr turnaje obdržel náš fanclub dárek v podobě originální slivovice maďarského fanclubu. Večer jsme pojedli, povykládali a popili v restauraci Pod Špilberkem. Proběhlo i předání poháru pro vítěze tedy pro Milan Club Polonia. Od polských přátel jsme obdrželi na památku otvíraky ze samolepkami se znakem polského fanclubu. Kolem půlnoci se část přesunula do jiné restaurace a další část milanistů šla na ubytovnu. Druhý den byl ve znamení paintballu, který jsme měli objednaný v Armi parku kousek od Brna. Na ten jsme dorazili se dvouhodinovým zpožděním, ale nakonec jsme si ho taky užili. Bojovali proti sobe dvě mužstva s červenými a žlutými pásky. Z vítězství se nakonec radovali žlutí. Poté jsme se všichni rozloučili a naposledy udělali společnou fotku. K obrovským plusům patří celkové zorganizování akce, od samotného nápadu po všechny detaily, také setkání se s Maďarskými a Polskými fandy bylo zajímavé, k obrovským mínusům patří, i přes více než dostatečnou reklamu, téměř ostudná účast z našeho fanclubu, kdy se nás sešlo pouhých 8 + 1 dívka (ze Slovenska nikdo!!!) oproti snad 15 Polákům a plnému minibusu Maďarů. Snad se setkáme s novými tvářemi příští rok a to buď v Maďarsku nebo Polsku.21.6.2008 - Brno

Počet účastníků: 14
V sobotu 21. června byl uspořádán 3. sraz fanklubu RCeS. Místem setkání byla hospoda U Rezavého červa. Sraz byl naplánovaný na 9. hodinu, ale celá skupina fans se sešla asi okolo půl 10, sraz byl záměrně naplánován na tuto ranní hodinu a to kvůli odpolednímu turnaji fotbalových fanklubů, který se konal na nedaleké umělé trávě. Okolo 10. hodiny, kdy se sešla celá skupina fans, se začaly řešit záležitosti spojené s chodem fanklubu, bylo možné si prohlédnout kroniku Rossonerri Cecchi e Slovacchi a nahlédnout do dalších dokumentů od A.I.M.C. se kterými přišla i plaketa ke 40 výročí A.I.M.C. Fanklub se rok od roku rozrůstá o nové členy a tak se hlasovalo o možných dárcích pro členy fanklubu do sezóny 2008/2009, mluvilo se také o výjezdu na San Siro. Po vyřešení těchto záležitostí se přešlo k volnému hovoru o ACM, ale i o jiných fotbalových i nefotbalových tématech. Pro mě osobně to byl první sraz, na který jsem dorazil. Byl jsem moc rád, že jsem se konečne setkal s lidmi, kteří mají stejnou lásku jako já a to ACM. Sraz byl velmi povedený a už se všichni těšíme, na příští rok, kdy se nás snad sejde ještě víc než letos, kdy se nás sešlo celkem 14.

Autor: Bannan25.8.2007 - Brno

Počet účastníků: 15
V sobotu 25. srpna se sešli v Brně příznivci italského velkoklubu AC Milan na 2.setkání oficíálního fanklubu. Místo střetnutí bylo Nikacentrum a místní restaurace. Po chvilce bloudění jsme toto místo našli a čekali jsme na příjezd ostatních Rossoneri. Kolem jedenácte jsme se téměř všichni sešli a přešlo se na řešení věcí ohledně fanklubu, které vedl náš opět zvolený prezident Jan a ve kterém patřilo k nejzajímavějším bodům vybírání výjezdů na utkání a trička, která si nechá fanklub udělat, jako i nabídka zajímavé mikiny. Po vyřešení všech náležitostí přišel mnou už akutní pocit hladu a objednali jsme si jídlo, které bylo (alespoň podle mého) výtečné. Po obědě jsme se pustili do nezávazné diskuse nejen o AC, ale celkově o dění v českém i světovém fotbale. Setkání bylo podle mě velice příjemným zážitkem, byl jsem na srazu poprvé, zúčastnil jsem se jen jednoho turnaje ve fotbale, a velice mě potěšilo, že mezi fanoušky AC jsou zajímaví a příjemní lidé, se kterými lze pěkně podebatovat o fotbale a dalších věcech a nám mladším poradí i praktické věci ohledně výjezdů, shánění letenek do Milána atd. I když nepřijeli někteří známí, na které jsme se těšili, účast byla pěkná a seznámili jsme se zase s jinými novými fanoušky.19.8.2006 - Brno

Počet účastníků: 8
Nuz 19.8,pekny datum na stretnutie AC Milan fans,na svoj prvý zraz prichádzam na autobuse az z Nitry,prehovoril som dokonca aj priatelku,ktora rozsiruje nase rady fanusikov,Jan vybral pohodickove miesto Nikacentrum v Brne pristupne aj Praľakom,Ostravčanom či vľdy odhodlanym bratom Slovakom. Valne zhromazdenie sa zacalo srdecnym privitanim podanim ruk starych znamych aj neznamych a prihovorom Jana,nas il presidente je vsak trochu hanblivy takze slovo preberie do svojich ruk general secretar PaoloM,ktory podal financnu spravu o fungovaní fanclubu, nakoniec zrazu nasleduje volna diskusia,ktora trvala az do pozdejsich poobednych hodin,nasleduje pomale lucenie a navrat domov,ti historie chtivi pod vedenim sprievodcu rossonera sa este spolocne idu pozriet na najvacsie vazenie z cias rakusko-uhorskej monarchie či habsburgovcov Spilberk a samozrejme krasny chram Petrov. Uplne domov sa dostavame az v rannych hodinach az v nedelu. Celkovo Brno zanechalo dobry dojem vo vsetkych co sa zrazu zucastnili a aj preto dakujeme vsetkym Slavistom,Banik, Brno, Sparta, Plzeň, Slovan a Nitra-fanom,ktori sa spojili pod spolocnou vlajkou Rossoneri Cecca a vyjadrili svoju podporu najlepsiemu fucik klubu na svete AC Milan,ze sa zucastnili na valnom zhromazdeni a tesime sa na dalsie stretnutie.

Pro doplnění. Slo jiz o třetí sraz, ale o první oficiální pod A.I.M.C..V sobotu byli rozdány členské legitimace a představená naąe vlajka, která snad bude co nejvíce viset na San Siru. Dále jsme se domluvili na tom, ľe členům budeme posílat věci najednou tudíľ aľ příjdou z Italie. Na podzim z největąí pravděpodobností pojedeme na zápas Ligy mistrů (za předpokladů, ľe Milan postoupí do skupiny). Na srazu byl přítomen Ladislav Kazán, Jozef Lachkovič, Jan Filip, Erich Kaderka, Jan Raděj, Petr Novák, Jarda Novák a Lucie Nozičková

Autor: PaoloM a Jan10.12.2005 - Praha

Počet účastníků: 10
Druhé neoficiální setkání milánských fanoušků se uskutečnilo v prosinci 10-11.12.2005 v Praze. Sraz byl naplánován na dva dny. První den se měl probrat oficiální fanclub a druhý den v neděli se mělo sledovat ve sport baru Zlatá Hvězda milánské derby mezi Interem a milánským AC. K mému velkému smutku dorazilo první den do předem objednané restaurace jen čtyři lidí. Kde byli Ti co potvrdili svoji účast emailem? Šlo o celkem asi 10 lidí a hlavně u těch velkých fanoušků co bydlí přímo v Praze a nedorazili mě to docela zklamalo. Nakonec jsme tedy byli ve složení já, Jarda, Petr a Sheva. Jarda donesl velmi povedený znak fanclubu, který se všem líbil a taky po zásluze je to oficiální znak Rossoneri Cechi. Dále se vybíralo asi z deseti návrhu vlajky, která bude viset na San Siru. I tam to bylo vcelku jednoznačné. Je třeba na ní vybrat peníze a nechat ji udělat. Dále jsme se domluvili na funkcích ve fanclubu a na tom kde bude sídlo. Kolik peněz se bude vybírat a že každý člen bude mít svojí členskou kartu, kterou bude dělat Jarda. Po těchto věcech jsme se přesunuli do centra kde jsme se bavili až do třetí hodiny ranní. Já s Jardou jsme přespali u Shevy a Petr šel spát ke kamarádovi na koleje. Druhý den jsme měli do fotbálku večer individuální plán. Sheva se věnoval učení, Petr seděl v knajpě a já s Jardou jsme vyrazili na prohlídku Prahy. Večer jsme se pak všichni přesunuli do Sport baru kde jsme sledovali derby. Nakonec se nás tam sešlo celkem 10 a společně jsme sledovali derby. I s ostatníma jsme se shodli na znaku i vlajce kterou chceme udělat. Bar více fandil AC milan, ale nakonec i to nestačilo a Inter trefou v samém závěru zápasu porazil Milan po více než třech rokách. I tak to byl ale skvělý zážitek. Nakonec jsme vybrali zápas na který vyrazíme. Vybíralo se mezi zápasy Milan-Fiorentina a Milan-Roma. Nakonec jsme se přiklonili k druhému zápasu. Ve velice pozdních hodinách jsme se nakonec vypravili do svých vzdálených i blízkých domovů.6.12.2003 - Praha

Počet účastníků: 5
První neoficiální setkání milánských fanoušků se uskutečnilo na Mikuláše 6.12.2003 v Praze. Sraz byl ve 20:00 u sport baru Zlatá Hvězda. Jelikož Česká stránka o AC Milan vznikla až v červenci 2002 tak ještě nebyla mezi fanoušky u nás dost známa. Očekával jsem tedy na srazu málo lidí. Nakonec se nás sešlo pět - všichni jsme zachyceni na fotce. Zleva sedí Mr.Andrew, Sheva, Jan, Přemek F.d.L a Giovanni. Před Sport barem jsme se nakonec všichni poznali, i když jsme se viděli poprvé. Večer se nesl ve znamení červenočerných barev. V baru bylo ale hodně zahraničních fanoušků, kteří sledovali zápas Real Madrid - Barcelona. V našem rohu se diskutovalo o současném mužstvu a o možných nových posilách. Probíraly se i jednotlivé zápasy AC Milán. Nejvíce se mluvilo o derby a zápasy s Juve. Hlavně o tom jaká tam musí být skvělá atmosféra. Diskutovalo se také o možnosti stát se členy Fossa dei Leoni (v ČR jsou zatím členy jen dvě osoby). Jak to dopadne, záleží na Přemkovi, který je mimochodem jeden ze členů. Také se vybral předběžný zápas, který by chtěl náš Fanclub naštívit v roce 2004. Šlo by o utkání AC Milán-AS Roma, který je na programu 2.5.2003 (tento datum je ale předběžný). Možná, že ten den Milán bude oslavovat titul :-))). Celkově se večer velice povedl a bylo domluveno další druhé setkání na červenec příštího roku. Poté jsme se rozešli nebo rozjeli do svých domovů. Doufejme jen, že účast rossoneru na příštím srazu bude větší.